Göcek

Göcek, Fethiye - Doğal ve Sakin Tatil Kasbası

Bir turizm beldesinin sahip olması gereken tüm alt yapı, donanım ve mekanlara sahip olan Göcek' in en önemli özelliği alışıla gelmiş tatil beldelerine göre sakin ve huzurlu bir yer olmasıdır. Akdeniz'in berrak suları, mis gibi kokan yemyeşil çam ormanları ve birbirinden güzel koylarını bünyesinde barındırdığı için gizli cennet olarak da bilinir.

Göcek, Dalaman Uluslararası Havaalanına, 20 dk mesafede  güney batı kıyısında yer alan çarpıcı bir marina şehridir, Dalaman'dan İstanbul havalimanına uçuş 1 saaten az bir süre alır. Göcek; motoryat , yelkenli ve mega yatlar için dayanılmaz bir yatçılık hedefi haline gelmiştir. Zengin ve ünlülerin çoklukla ziyaret ettiği bir yerdir. 1500 ün üzerinde şamandırası ve 6 yat marinası bulunur.

Antik çağda Göcek ' Kalimche ' olarak bilinirdi ve efsaneye göre Icarus o hapsedildigi kuleden kaçmaya çalışırken onun ünlü uçuşundan sonra denize indigigöcek olduğu söylenir. Göcek Osmanlı döneminde yakın dağlardan toplanan krom cevherin sevkiyatı göcek limanından yapılırmış.

Göcek elit turizm marina ve tatil beklentilerini karşılayabilecek nitelikte olmasına karsın, sakin bir balıkçı köyü cazibesinde korumaktadır. Şehirde birçok mükemmel butik otelleri , muhteşem  restoranlar ve mağazalar bulunmaktadır. Her Pazar günü etraftaki köylüler tarafından sebze meyve ve giyisi pazarı kurulur.

Hayatı bir süreliğine durdurmak, temiz havayı tüm hücrelerinizde hissetmek, yeniden başlamak ve doğanın kucağında zaman geçirmek için harika bir seçim. Civardaki 5 yıldızlı oteller ve yat turizminin yoğun olması sebebiyle her yıl dünyanın dört bir yanından gelen insanlara ev sahipliği yapmaktadır.

 Göcek' te bulunan marinalar iş adamlarının ve zenginlerin sıklıkla ziyaret etmesine sebep olurken aynı zamanda  Göcek' i yatırımcılarında gözdesi haline getirmiştir. Göcek yatırım açısından hava limanına yakınlığının da etkisiyle civarın en çok tercih edilen beldesidir..

 

 5 yıldızlı otel tatil köyleri, Rixos Premium Göcek  2014 yılında hizmete açıldı. D Resort Beach Q Lounge Restaurant & Bar ise 2015 yılında hizmete açılmıştır..

Göcek içersinde 2 tane plajı olup bu plajlar etraftaki otel ve marinalarca yönetilmektedir. Göcek dışına çıkıldığında yakın mesafede inlice katrancı Ayten koyu gibi benzeri bir çok koy bulunur bunlara ulaşım denizden olduğu gibi karadan da mümkündür.

Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi gibi birçok muhteşem plaja da Fethiye ev sahipliği yapar .Fethiye, Göcek arasındaki mesafe araçla yarım saatten az bir süre alır. Günlük tekne turları ile Göcek'i çevreleyen adaları ve eşsiz koyları keşfetmek mümkündür,

 Göcek te faaliyetler sadece tekne turlarıyla sınırlı değildir.Binicilik, dalış, tenis, kayak ve dağ bisikleti ile  jeep safari de yapılacak spor faaliyetleri arasında yerini alır.

Weather in Gocek

Partly Cloudy

11°C

Fethiye

Partly Cloudy

Humidity: 72%

Wind: 25.75 km/h

  • 03 Jan 2019

    Showers 11°C 3°C

  • 04 Jan 2019

    Showers 8°C 2°C

Lokasyonumuz

Bize Ulaşın


Whitehavenproperties.com bir  girişimidir Ziyaret Edin